اسپات پلیر چیست و چه کار میکند؟

اسپات پلیر ترکیبی از پخش کننده چند رسانه ایی و قفل نرم افزاری است که قابلیت پخش ویدیو، صدا و همچنین نمایش فایل های PDF به صورت حفاظت شده را دارد. اسپات پلیر از اشتراک گذاری دوره های آموزشی شما که هزینه و زمان زیادی صرف تولیشان کرده اید بین چندین کاربر یا تکثیر و نشر غیرقانونی آنها در اینترنت جلوگیری میکند.

اسپات پلیر چگونه کار میکند؟

اسپات پلیر همه فایل ها را به طور مجزا برای هر شخص رمز میکند و کاربران شما برای پخش آنها نیاز به کلید دارند که در قالب لایسنسی در اختیار آنها قرار خواهد گرفت. کاربر از این لایسنس تنها میتواند در تعداد سیستمی که شما برای آن مشخص کرده اید استفاده کند.

چگونه از انتشار ویدیو جلوگیری میشود؟

در وهله اول پخش کننده از اجرای توابع و برنامه های ضبط تصویر هنگام پخش ویدیو جلوگیری می کند. همچنین با افزودن یک واترمارک اختصاصی برای هر لایسنس به ویدیو امکان ردگیری فردی که اقدام به ضبط و انتشار ویدیو از طریق سایر روش ها می کند فراهم میشود.

فضای ذخیره سازی به چه معناست؟

برای استفاده از سرویس ما ابتدا باید فایل های خود را بر روی سرورهای اسپات پلیر آپلود کنید. این فضا به این منظور مورد استفاده قرار می گیرد.

چرا فایل ها باید روی سرورهای اسپات پلیر آپلود شوند؟

از آنجایی که عملیات رمز کردن به صورت اختصاصی و بلادرنگ برای هر شخص صورت میگیرد لازم است که فایل ها در سرورهای ما باشند. در واقع هر شخصی که ویدیوهای شما را دانلود یا مشاهده میکند نسخه متفاوتی از دیگران دریافت خواهد کرد.

به چه میزان فضای ذخیره سازی نیاز است؟

ویدیوهای آموزشی از آنجایی که تحرک بالایی ندارند میتوانند به میزان بسیار بالایی فشرده شوند که در این زمینه مطلبی در صفحه اینکود ویدیو وجود دارد. با توجه به رزولوشن و تحرک ویدیو، هر 2 تا 4 ساعت آن با فشرده سازی مناسب حدودا 1 گیگ خواهد شد.

آیا امکان دارد فایل ها را در سرور شخصی قرار داد؟

خیر، همانطور که ذکر شد از آنجایی که ویدیوها برای هر شخص مجددا و به صورت بلادرنگ رمز میشوند این امکان وجود ندارد.

آیا میتوان دوره را به صورت فلش یا دی وی دی برای کاربران ارسال کرد؟

اگر چه این کار با دانلود فایل های دوره برای هر لایسنس قابل انجام است ولی از آنجایی که دسترسی آنلاین بسیار سریعتر و بی دردسرتر برای شما و کاربران است توصیه نمیشود. همچنین در نهایت کاربر برای فعال سازی دوره نیاز به اینترنت خواهد داشت.

لایسنس چیست؟

پس از آپلود کردن دوره خود برای اینکه آن را در اختیار کاربران خود قرار دهید باید برای هر کاربر یک لایسنس ایجاد کنید. هنگام ایجاد لایسنس میتوانید واترمارکی که میخواهید هنگام مشاهده دوره توسط آن کاربر بر روی ویدیوها نمایش داده میشود تعیین کنید.

آیا یک لایسنس را میتوان به چند کاربر داد؟

خیر، هر لایسنس باید دارای متن واترمارکی باشد که مختص آن کاربر است مانند شماره موبایل. اینگونه در صورتی که کاربر اقدام به انتشار غیرمجاز ویدیو کند قابل پیگیری خواهد شد.

لایسنس ها چه قابلیت هایی دارند؟

لایسنس ها قابلیت استفاده همزمان بر روی تعداد دستگاهی که شما تعیین میکنید را دارند. همچنین در هر زمان میتوانید یک دستگاه لایسنس را لغو کنید تا کاربر بتواند آن را به یک دستگاه دیگر انتقال دهد.

اسپات پلیر چه آمار و اطلاعاتی ارائه میکند؟

اسپات پلیر علاوه بر کلیه آمار و اطلاعات مرتبط با لایسنس ها مانند زمان فعال شدن، اطلاعات مرتبط با زمان و دفعات پخش ویدیو را نیز جمع آوری کرده و بر روی نمودار نمایش میدهد. این اطلاعات میتواند برای بهبود و رفع نواقص دوره های آموزشی بسیار مفید و کاربردی باشد.

کاربرد API چیست و چه قابلیت هایی دارد؟

با استفاده از API شما می توانید فرآیند صدور لایسنس را به طور کاملا اتوماتیک و از طریق وبسایت یا فروشگاه خود و پس از خرید کاربر انجام دهید. هنگام ساخت لایسنس توسط API کلید لایسنس بازگشت داده میشود.

SpotPlayer.ir

به SpotPlayer بپیوندید

ما مشتاق همکاری با افراد علاقه مند و کوشا در زمینه های زیر هستیم:

  • JavaScript Programming
  • NodeJS Programming
  • HTML & CSS Designing & Programming
  • C++ Programming
  • Network Administration
  • NoSQL & Big Data Programming
  • Nueural & Deep Networks Programming
ارسال درخواست