دانلود و نصب افزونه

پس از دانلود پلاگین به صفحه افزودن در منوی پلاگین رفته افزودن را انتخاب و فایل زیپ افزونه را آپلود کنید. توجه داشته باشید افزونه حداقل به php 7.1 نیاز دارد. بعد از تکمیل فرایند نصب افزونه را فعال نمایید.

پیشنهاد میشود حتما برای تایید شماره از افزونه دیجیتس و سیستم پیامکی ملی پیامک استفاده کنید. افزونه اسپات پلیر با قالب استادیار و افزونه دیجیتس سازگار میباشد.

راه‌اندازی افزونه

پس از فعالسازی افزونه صفحه تنظمیات اسپات‌ پلیر را از منوی وردپرس باز و کلید API را از صفحه داشبورد در پنل مدرسین اسپات پلیر کپی و در فیلد کلید API وارد نمایید. همچنین در صورتی که ریبرندینگ برای حساب شما فعال است دامنه خود را به صورت app.example.ir در فیلد دامنه وارد نمایید.

کد ساخت نام و واترمارک

پس از نهایی شدن سفارش کد ساخت لایسنس به منظور استخراج نام و متن واترمارک لایسنس توسط افزونه اجرا میشود. با تغییر این کد میتوانید لایسنس ایجاد شده را بنابر نیاز خود تغییر دهید. مقدار پیشفرض کد لایسنس برای نام و متن واترمارک به ترتیب ترکیب نام و نام خانوادگی و شماره تماس سفارش دهنده هستند.

[
	"name" => $order->get_formatted_billing_full_name(),
	"watermark" => [
		"texts" => [
			["text" => $order->get_billing_phone()]
		]
	]
]

برای مثال افزونه دیجیتس از نام digits_phone برای ذخیره شماره تایید شده کاربران در دیتابیس کاربران استفاده میکند. بنابرین کد دیجیتس به صورت زیر خواهد بود.

[
	"name" => $order->get_formatted_billing_full_name(),
	"watermark" => [
		"texts" => [
			["text" => $user->get('digits_phone')]
		]
	]
]

در صفحه تنظیمات در زیر کد ساخت لایسنس خروجی کد وارد شده برای آخرین سفارش ثبت شده نمایش داده میشود. در صورتی که سفارشی ثبت نشده است لطفا ابتدا یک سفارش تستی به منظور بررسی کد ایجاد کنید. خروجی کد باید هر دو مقدار نام و متن واترمارک را داشته باشد. در صورتی که یکی از موارد خالی باشند خطایی در خروجی کد نمایش داده خواهد شد.

تنظیمات پیشفرض لایسنس‌ها

اگرچه شما میتوانید کلیه تنظیمات لایسنس مانند رنگ، اندازه و فونت واترمارک یا حد دسترسی دوره‌ها را در کد ساخت لایسنس قرار دهید برای سادگی امکان تعیین این تنظیمات به طور پیشفرض در پنل فراهم شده است. به این منظور در صفحه لایسنس‌ در پنل مدرسین اسپات پلیر دکمه تنظیمات پیشفرض را بزنید.

مواردی که در کد لایسنس وجود نداشته باشند از مقادیر پیشفرضی که در این صفحه تعیین شده‌اند استفاده خواهند کرد. لطفا در این صفحه مواردی مانند نحوه نمایش واترمارک‌ها و همچنین تعداد دستگاه‌های هر لایسنس را قبل از ایجاد لایسنس‌ها تعیین نمایید.

استفاده از چند واترمارک

در صورتی که برای مثال بخواهید شماره کاربر را چند بار و با تنظیمات مختلف نمایش دهید لازم است آن را دو بار در کد لایسنس قرار دهید. در صفحه تنظیمات پیشفرض لایسنس ها میتوانید نحوه و دفعات نمایش هر واترمارک را تعیین نمایید.

[
	"name" => $order->get_formatted_billing_full_name(),
	"watermark" => [
		"texts" => [
			["text" => $order->get_billing_phone()],
			["text" => $order->get_billing_phone()],
		]
	]
]

اتصال محصول به یک یا چند دوره

صفحه ویرایش یک محصول را از صفحه محصولات باز و در تب اسپات پلیر از بخش اطلاعات محصول شناسه دوره مدنظر را وارد نمایید. شناسه دوره‌ در صفحه دور‌ه‌ها در پنل مدرسین اسپات پلیر قابل کپی کردن است.

در صورتی که قصد ایجاد محصول چند دوره‌ایی دارید شناسه دوره‌های مدنظر را به صورت جدا‌شده با ویرگول وارد نمایید.

5edcaf95f7b8684468af0f03,5edc823764ae0b296cefdf8c,5e9d6d4325791e756c0e9171

هنگامی که کاربری این محصول را خریداری کند لایسنسی شامل کلیه این دوه‌ها برای وی ایجاد خواهد شد.

اتصال محصول متغییر به دوره

برای اتصال محصول متغیر به دوره شناسه دوره‌ها را در صفحه تغییرات وارد نمایید.

تست عملکرد افزونه

برای تست عملکرد پلاگین ابتدا در تنظیمات گزینه ایجاد لایسنس تستی را فعال نمایید. سپس در صفحه کدهای تخفیف از منوی بازاریابی یک کد تخفیف 100% ایجاد نموده و در فروشگاه محصول مورد نظر را با کوپن ایجاد شده خریداری نمایید.

در پایان مراحل خرید موارد زیر باید به صفحه رسید خرید اضافه شده باشند. در صورتی که خطایی دریافت کردید لطفا بخش خطاها و عیب‌یابی را در پایین این صفحه مطالعه نمایید.

مدیریت لایسنس‌های سفارشات

در صفحه ویرایش سفارش در صورتی که سفارش شامل محصولی باشد که شناسه دوره اسپات پلیر برای آن وارد شده باشد باکسی شامل اطلاعات لایسنس نمایش داده خواهد شد که در صورتی که لایسنس برای این سفارش ایجاد شده باشد به صورت زیر خواهد بود.

توجه داشته باشید دکمه «حذف اطلاعات لایسنس از ووکامرس» باعث حذف لایسنس از سرور اسپات پلیر نخواهد شد و فقط اطلاعات لایسنس را از این سفارش پاک خواهد کرد. پس از پاک کردن اطلاعات لایسنس یک سفارش میتوانید لایسنس جدیدی برای سفارش ایجاد کرده یا اطلاعات یک لایسنس که قبلا در پنل اسپات پلیر ایجاد شده است را برای سفارش دریافت نمایید.

ایجاد لایسنس پس از تایید سفارش

در صورتی که قصد دارید لایسنس‌ سفارش پس از بررسی و تایید سفارش ایجاد شود.

تنظیمات نمایش منوی کاربری ووکامرس

برای افزودن لینک دوره‌های من اسپات پلیر و حذف لینک دوره‌های خریداری شده استادیار، لطفا دو گزینه زیر را در تنظیمات اسپات پلیر فعال نمایید.

پس از فعال کردن این دو گزینه منوی حساب کاربری من در ووکامرس به حالت زیر در می آید:

توجه داشته باشید صفحه دوره‌های من فقط دوره‌هایی را نمایش میدهد که برای آنها در صفحه رسید سفارش یا در پنل ادمین لایسنس ایجاد شده باشد.

حذف موارد دیگر از منوی کاربری ووکامرس

برای حذف لینک‌های منوی کاربری ووکامرس مانند سفارش در پیکربندی ووکامرس، در قسمت نقطه ورود حساب کاربری مقدار روبروی صفحاتی که قصد حذف دارید رو خالی قرار داده و تغییرات را ذخیره نمایید.

استفاده از شورت‌کد

خطاها و عیب‌یابی

خطای نام یا واترمارک لایسنس خالی بود.

در صورتی که هر یک از این دو خطا هنگام ایجاد لایسنس روی دهد به این معنی است که متغیرهای استفاده شده در کد ساخت لایسنس برای آن سفارش خالی بوده‌اند.

اگر این خطا هنگام ایجاد اولین لایسنس پس از نصب افزونه رخ داده باشد، لازم است مقادیر متغیرهای ارسالی و علت خالی بودن آنها را بررسی کنید. اگر از کد پیشفرض افزونه استفاده میکنید بررسی نمایید که نام سفارش دهنده و شماره تماس وی در سفارش وجود داشته باشند. اما اگر لایسنس‌های قبلی بدون مشکل ایجاد شده‌اند و برای یک سفارش خاص این اتفاق اتفاده باشد یکی از متغیرهای استفاده شده برای ساخت لایسنس در آن سفارش خاص خالی هستند.

خطای «دوره‌ایی انتخاب نشده بود» هنگام ساخت لایسنس

این خطا به این معنی است که شناسه دوره برای محصول به درستی وارد نشده است یا دوره وارد شده برای API دیگری است. لطفا شناسه دوره محصولات را مجددا وارد نمایید.

SpotPlayer.ir

به SpotPlayer بپیوندید

ما مشتاق همکاری با افراد علاقه مند و کوشا در زمینه های زیر هستیم:

  • JavaScript Programming
  • NodeJS Programming
  • HTML & CSS Designing & Programming
  • C++ Programming
  • Network Administration
  • NoSQL & Big Data Programming
  • Nueural & Deep Networks Programming
ارسال درخواست