اینکود ویدیو توسط اسپات اینکودر

برای اینکود ویدیوها پیشنهاد میشود از اسپات اینکودر استفاده کنید. پس از دانلود فایل زیپ محتویات آن را به یک پوشه انتقال دهید و SpotEncoder.exe را اجرا کنید.

با زدن دکمه افزودن فایل، ویدیوهای اصلی خود را به لیست ویدیوها اضافه و سپس مسیر خروجی که قصد دارید فایل هایی اینکود شده در آن ذخیره شوند انتخاب نمایید. در پنجره انتخاب فایل میتوانید فایل ها را به صورت چندتایی انتخاب کنید.

اسپات اینکودر توانایی حذف فریم های تکراری را دارد، بنابرین بهتر است فایل های اصلی با بالاترین کیفیت ممکن باشند تا بهترین خروجی ممکن ایجاد شود.

اگر میخواهید هنگام اینکود از سیستم استفاده کنید گزینه پردازش هنگام بیکاری سیستمرا فعال نمایید که باعث میشود پروسه اینکود با اولویت پایینتری نسبت به برنامه های دیگر اجرا شود.

برای تست حجم و کیفیت تنظیمات مختلف میتوانید از گزینه اینکود 1 دقیقه اول برای تستاستفاده کنید. از آنجایی که برنامه به طور خودکار مقدار تنظیمات انتخابی را به نام فایل اضافه میکند، میتوانید در چند کیفیت مختلف اینکود را انجام داده و سپس خروجی ها را مقایسه نمایید.

فعال بودن گزینه اینکود برای پیچیدگی پایینعلاوه بر محدود کردن نرخ فریم ریت و کیفیت، سایز ویدیو را نیز به حداکثر 1 مگاپیکسل کاهش میدهد. آپلود ویدیو با پیچیدگی پایین اگر چه اجباری نیست اما در صورتی که ویدیوهای اصلی نرخ فریم بالایی دارند ممکن است پخش آنها در نسخه وب یا دستگاه های قدیمی با لگ انجام شود که در این حالت آپلود آنها پیشنهاد میشود.

تاثیرگذارترین مولفه در تعیین پیچیدگی ویدیو خروجی فریم ریتاست، بنابرین هر چه این مقدار کمتر باشد دیکود ویدیو ساده تر و پخش آن بر روی دستگاه های مختلف با وقفه کمتری صورت میگیرد. برای مشاهده تنظیمات پیشنهادی میتوانید از دو دکمه کیفیت بالا و حجم پاییناستفاده و تا رسیدن به سطح کیفیت مورد نظر مقادیر را تغییر دهید.

این برنامه برای اینکود از ffmpeg.exe استفاده و یک فایل لاگ با همان نام فایل ویدیو خروجی در پوشه انتخاب شده ذخیره میکند که شامل دستور اجرا شده و همچنین خروجی های ffmpeg میباشد. اگر نیاز به تنظیمات حرفه ایی تر دارید میتوانید این دستور را بنابر نیاز خود تغییر داده و در کامند لاین اجرا کنید.

اسپات اینکودر علاوه بر ایجاد خروجی کاملا منطبق با اسپات پلیر با حذف فریم های تکراری باعث کاهش حجم و پردازش ساده تر ویدیو خروجی می گردد و با قرار دادن فریم کلیدی در هر 10 ثانیه عقب و جلو رفتن دقیق در ویدیو را تضمین میکند. همچنین در صورت نیاز به تغییر اندازه ویدیو با استفاده از الگوریتم lanczos این کار را با بهترین کیفیت ممکن انجام میدهد.

افزودن ویدیو جدید

این مطلب هنوز وارد نشده است.

SpotPlayer.ir

به SpotPlayer بپیوندید

ما مشتاق همکاری با افراد علاقه مند و کوشا در زمینه های زیر هستیم:

  • JavaScript Programming
  • NodeJS Programming
  • HTML & CSS Designing & Programming
  • C++ Programming
  • Network Administration
  • NoSQL & Big Data Programming
  • Nueural & Deep Networks Programming
ارسال درخواست