راهنمای واترمارک

قسمت واترمارک در صفحه ساخت لایسنس جدید از بخش های زیر تشکیل شده است.

مکان واترمارکتعیین میکند واترمارک در چه جاهایی از ویدیو نمایش داده شود.

جابه جاییتعیین میکند هر چند ثانیه مکان و متن واترمارک تغییر کند.

حاشیهتعیین میکند واترمارک چقدر از کناره های ویدیو فاصله داشته باشد.

واترمارک هادر این بخش میتوانید تا پنج واترمارک برای هر لایسنس تعریف کنید که به ترتیب و به مدت تعیین شده در فیلد جابه جایی نمایش داده خواهند شد.

متنمتنی که به عنوان واترمارک نمایش داده میشود. توجه داشته باشید متن واترمارک برای یک لایسنس میتواند تکراری باشد. برای مثال میتوانید شماره موبایل کاربر را دوبار و با خصوصیات ظاهری متفاوت اضافه کنید، اما متن واترمارک نمیتواند برای یک دوره تکراری باشد. برای مثال اگر برای یک دوره لایسنسی با متن 09121002030 ایجاد کنید، با فرض اینکه این کاربر دوره را خریده برای لایسنس های بعدی نمی توانید مجددا این متن را استفاده کنید.

تکرارتعیین میکند که این متن چه تعداد بار نمایش داده شود. برای استفاده مناسب از این فیلد لطفا استراتژی واترماک را مطالعه کنید.

فونت، وزن فونت، سایز فونت و رنگ متنخصوصیات ظاهری فونت واترمارک را تعیین میکنند.

استروکبه خطی که دور متن واترمارک کشیده میشود گفته میشود که میتواند سایز و رنگ آن را تعیین کنید. کاربرد استروک این است که اگر مثلا متن واترمارک سفید بود در زمان هایی از ویدیو که زیر واترمارک سفید است، واترمارک قابل تشخیص باشد.

استراتژی واترمارک

واترمارک بخش مهمی از سیستم جلوگیری از کپی و پخش غیرمجاز ویدیو میباشد و انتخاب متن و تنظیمات آن اهمیت بالایی در این امر دارد. در این بخش به بررسی نحوه صحیح انتخاب و تنظیم واترمارک میپردازیم.

متن مناسب واترمارک

بهترین متن برای واترمارک اطلاعاتی است که قابل بررسی و تصدیق میباشد. برای مثال شماره موبایل گزینه که قابلیت تایید توسط پیامک را دارد به عنوان اولین انتخاب پیشنهاد میشود. گزینه مناسب تر تلفن ثابت است که برای تایید آن میتوانید از سرویس های پیام صوتی OTP استفاده کنید. برای پیدا کردن سرویس دهنده مناسب در گوگل عبارت "OTP صوتی" را جستجو کنید.

تنظیمات نمایش واترمارک

واترمارک باید به صورتی نمایش داده شود که در عین اینکه مزاحم کاربر نباشد بازدارندگی کافی نیز ایجاد کند. در صورتی که شما از یک واترمارک کوچک استفاده کنید کاربر خاطی میتواند با گذاشتن وقت زیاد روی آن را سیاه کند.

از سوی دیگر واترمارک بزرگ باعث میشود ویدیو برای کاربران غیرقابل دیدن شود.

بنابرین بهترین روش ترکیبی از این دو واترمارک میباشد. اما همچنان اگر واترمارک بزرگ و کوچک یکی در میان نمایش داده شوند باز هم واترمارک بزرگ میتواند تجربه کاربر را کاهش دهد، بنابرین پیشنهاد میشود هنگام تعریف واترمارک کوچک تعداد تکرار آن را بالا و همچنین برای واترمارک بزرگ از فونتی با وزن کم و شفافیت بالا استفاده کنید. بدین صورت واترمارک کوچک نسبت به واترمارک بزرگ بیشتر نمایش داده میشود و مشکلی در مشاهده ویدیو ایجاد نمیکند.

توجه کنید هنگامی که تکرار برای واترمارک ها متفاوت باشد، آنها به ترتیب تکرار بیشتر به کمتر به صورت خودکار مرتب خواهند شد، زیرا اولویت این است که ابتدا واترمارکی با تکرار بیشتر نمایش داده شود.

تنظیمات پیشنهادی

تنظیمات بالا باعث میشود که متن 09121002030 در هر 3 دقیقه 15 ثانیه به صورت بزرگ و با فونت ریز و شفافیت بالا و در باقی 3 دقیقه به صورت کوچک نمایش داده شود. ضمنا هر 15 ثانیه جای متن عوض خواهد شد.

تنظیمات پیشفرض

هر بار تنظیم کردن واترمارک ها کار پیچیده ایی است، بنابرین پیشنهاد میشود توسط تنظیمات پیشفرض در صفحه لایسنس ها تنظیماتی که هر بار به صورت پیشفرض لود میشوند را یکبار تنظیم کنید.

در این صفحه همه میتوانید برای واترمارک های 1 تا 5 تنظیمات را تعیین نمایید. در اینجا هم مانند صفحه ساخت لایسنس واترمارک ها به ترتیب تکرار مرتب خواهند شد.

تعیین چند واترمارک از پلاگین ووکامرس

SpotPlayer.ir

به SpotPlayer بپیوندید

ما مشتاق همکاری با افراد علاقه مند و کوشا در زمینه های زیر هستیم:

  • JavaScript Programming
  • NodeJS Programming
  • HTML & CSS Designing & Programming
  • C++ Programming
  • Network Administration
  • NoSQL & Big Data Programming
  • Nueural & Deep Networks Programming
ارسال درخواست